شرکت نئوپان فومنات از ابتدای راه اندازی خط تولید، محصولات خود را طبق استاندارد DIN آلمان تولید نموده و در حال حاضر از استاندارد ملی ایران به شماره ۲۴۹۲ تبعیت می نماید و کلیه دستور العمل های مورد نظر را طبق فرم های عملیاتی رعایت می نماید.

تهیه، بررسی، تایید و تصویب مستندات نظام کیفیت از طریق موسسه استاندارد و طبق استانداردهای مدون که توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تدوین شده است و کارشناس کارخانه نیز عمدتا در جلسات تدوین و تجدید نظر حضور داشته است صورت گرفته است. تمامی مصوبات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی در اختیار واحد کنترل کیفی قرار گرفته و طبق دستور العمل های مصوب اجرا می گردد و کنترل انجام عملیات کیفیت در واحد کنترل کیفی نیر توسط مدیریت کنترل کیفی صورت می پذیرد.

شرکت نئوپان فومنات در تاریخ ۲۵/۰۹/۱۳۸۶ موفق به اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای فرآورده «تخته خرده چوب» یا «نئوپان» گردید.

پروانه استاندارد

و تنها پس از گذشت یک سال کلیه محصولات شرکت نئوپان فومنات مورد تایید اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران قرار گرفت.

پروانه استاندارد

البته لازم به ذکر است این شرکت تنها به موفقیت های کسب شده اکتفا نکرده و همواره سعی در پیشبرد اهداف و افزایش کیفیت تولید نموده است. به همین جهت به دستور مدیریت شرکت، پرسنل به صورت مرتب در دوره های آموزشی تخصصی که توسط مراجع ذیصلاح (مانند اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی) برگزار می گردد شرکت می نمایند.

علاوه بر ارتقاء سطح علمی کارکنان شرکت اهمیت خاصی به بخش تحقیقات داده است. در حال حاضر دو پروژه تحقیقاتی مشترک در شرکت فعال می باشد.

  1. با توجه به اینکه یکی از مواد اولیه مهم برای این شرکت و کلا صنعت نئوپان، چسب اوره فرمالدئید می باشد و اینکه کیفیت این چسب اهمیت بسیار زیادی در کیفیت محصول تولید شده (نئوپان) دارد و با توجه به اینکه بخش بزرگی از قیمت تمام شده محصول نهایی (نئوپان) بابت قیمت خرید چسب می باشد. لذا یک کار تحقیقاتی مشترک با بزرگترین و معتبر ترین شرکت تولید کننده چسب اوره فرمالدئید در کشور (شرکت صنایع شیمیایی فارس) آغاز گردیده تا با تغییرات در فرمولاسیون چسب علاوه بر افزایش کیفیت نئوپان میزان مصرف چسب در تولید نئوپان کاهش یابد که در این رابطه ارتباط تنگاتنگی بین دو شرکت نئوپان فومنات و صنایع شیمیایی فارس وجود دارد.
  2. در رابطه با کیفیت ورق های سنباده، دانه بندی ورق های سنباده و آپارات آنها با شرکت های Awuko آلمان و تک سایش ایران هم پیرامون ارتقاء سطح کیفی ورق های سنباده و در نتیجه ارتقاء کیفیت سنباده خوری سطح نئوپان ها ارتباطات زیادی وجود دارد.